Reportaż ślubny

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Reportaż ślubny to nie tylko pospolite fotografie perfekcyjnych mankietów, błyszczących obrączek, czy oczekującej na pannę młodą sukni, wiszącej na drewnianej szafie.  Reportaż ślubny to nietypowa forma fotografii, to sztuka opowiadania historii, przekazywania emocji towarzyszących Wam tego dnia, a przede wszystkim to sztuka wyłapania momentu, chwili, tak niepowtarzalnej, a możliwej do uchwycenia obiektywem.

,,Fotografia stała się jednym z najważniejszych wynalazków umożliwiających doznanie czegoś, tworząc pozory uczestnictwa.”

Susan Sontag

Tworząc reportaż ślubny jako fotograf odgrywam wiele ról. Reportaż ślubny wymaga ode mnie całkowitego zaangażowania, przywdziania szaty narratora chronologicznie uwieczniającego piękno momentów. Zależy mi, aby robione  przeze mnie fotografie w pełni przekazywały uczucia na nich przedstawione. Reportaż ślubny robię po to, abyście za kilkanaście lat, spoglądając na każde pojedyncze zdjęcie, odczuwali dokładnie te same emocje, co w tym pięknym dniu – dniu Waszego ślubu. Aby każda uroniona łza, ukryty uśmiech, czy spontaniczny pocałunek, pokazany na fotografii, budził w Was te same, prawdziwe emocje. Wspólnie możemy stworzyć coś niepowtarzalnego – zamknąć piękno spontanicznych chwil w formie reportażu ślubnego, pisząc Waszą piękną historię.

Sesje par młodych są jednym z bardziej wdzięcznych chwil w pracy fotografa. Moi klienci w dniu ślubu wydają się czasem mocno zdenerwowani i wiem, jak odpowiednie podejście fotografa ślubnego, może rozładować emocje i pomóc przeżyć dzień ślubu w wyjątkowej atmosferze. Śląskie wesela, bo głównie z tego województwa pochodzą moi klienci, są wyjątkowe. To tu odbywają się wesela marzeń, to tu pary młode w sposób wyjątkowy przysięgają sobie miłość na dobre i na złe. Wybitnie w tej grupie przoduje Bielsko-Biała, Szczyrk, Katowice, Gliwice, Żywiec i Dąbrowa Górnicza. Swoją pracę wykonuję z wielką pasją. To pewnie dlatego podczas pracy przy reportażu ślubnym często wzruszam się i mam poczucie, że para młoda jest moją rodziną. Być może też dlatego moje, a właściwie zdjęcia nowożeńców, są tak emocjonalne. Fotografia ślubna daje mi możliwość śledzenia jednego z najważniejszych momentów w Waszym życiu. O tym, że jesteście zadowoleni świadczy ilość poleceń głównie na terenie Śląska. Przyznaję, że obserwując nowe trendy i oczekiwania moich klientów, wciąż wpadam na nowe pomysły realizacji sesji, w tym reportaży ślubnych. Wiem, jak ważne jest to, żeby uwiecznić w jak najlepszy i najbardziej naturalny sposób, wszystkie chwile pary młodej. Poświęcam dużo czasu temu, aby każde zdjęcie oszlifować jak diament. Szlifując nie przerabiam, a wydobywam istotę piękna. Idę w kierunku prawdy i naturalności, a nie sztampowego podkręcania kolorów i fałszowania rzeczywistości. Wasza rzeczywistość jest wystarczająco piękna, żeby ją pokazać innym.

Fotografia Ślubna | Piotr Giźlar Fotografia | www.piotr-gizlar.pl Fotografia Ślubna | Piotr Giźlar Fotografia | www.piotr-gizlar.pl Fotografia Ślubna | Piotr Giźlar Fotografia | www.piotr-gizlar.pl Fotografia Ślubna | Piotr Giźlar Fotografia | www.piotr-gizlar.pl Fotografia Ślubna | Piotr Giźlar Fotografia | www.piotr-gizlar.pl Fotografia Ślubna | Piotr Giźlar Fotografia | www.piotr-gizlar.pl