O mnie

Nazywam się Piotr Giźlar i jestem fotografem: fotografem przed ślubem, fotografem na ślub i fotografem na wesele. Jako fotograf ślubny wykonuję zdjęcia, reportaże, plenery, sesje narzeczeńskie. W obiektywie widzę, jak powstawała Wasza znajomość i jak pięknie się rozwijała, otwierając kolejny rozdział w Waszym życiu. Fotograf na wesele uwiecznia ten najważniejszy dzień, pokazuje całą Waszą historię. Fotograf na wesele to kronikarz, który nie posługuje się słowem, a obrazem. Moim miejscem pracy jest głównie Śląsk. Na Śląsku się urodziłem i na Śląsku pracuję. Śląsk też, jest wdzięcznym tworzywem dla pracy fotografa. Niektórzy z Was oglądając moje portfolio zadają pytania, o to gdzie zostały wykonane zdjęcie, które zachwycają nie tylko ich głównymi aktorami, czyli parą młodą, ale także krajobrazem. I większość z Was jest zdziwiona, że Śląsk ma taki potencjał. Wśród moich klientów znajdują się między innymi pary młode, w których tle widać Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Chorzów, Tychy, Bielsko-Biała czy Żywiec. Zachwycają przekazem, pokazują emocje, inspirują.

Dobry fotograf ślubny i fotograf na wesele może towarzyszyć parze młodej w trakcie sesji narzeczeńskiej, podczas ślubu, wesela i w trakcie pleneru ślubnego. Fotografia weselna rządzi się swoim prawami i powinna mieć odpowiedni warsztat. Ja stawiam na przekazywanie emocji i energii, prawdę w przekazie, precyzję w wykonaniu i trafność w doborze koncepcji do charakteru i gustu jej głównych aktorów, czyli pary młodej.

Fotografią zajmuję się odkąd pamiętam. Pasją tą zaraził mnie Tata i brat. Swoje hobby zamieniłem w zawód. W tym też kierunku podjąłem studia. Kocham swoją pracę. Fotograf na wesele jest nie tylko gościem weselnym z aparatem fotograficznym. (Zazwyczaj oprócz aparatu w tej tradycyjnej formie, noszę coś w rodzaju identyfikatora. Poznasz mnie po muszce w kształcie aparatu). Fotograf na wesele – i tak ja postrzegam swoją rolę – jest po to, żeby każdy moment z tak ważnego dnia, jakim jest ślub i wesele, był zapamiętany i uwieczniony na zdjęciu. Fotografia weselna to połączenie warsztatu fotografii z wizją artystyczną i sztuką teleportacji. Dobry fotograf na wesele jest wszędzie tam, gdzie powinien być.

Lubicie mnie za to, że po kilku chwilach staję się Waszym dobrym kolegą, przed którym nie boicie i nie wstydzicie się pozować i być sobą. To pomaga nie tylko Wam, to pomaga także mnie w pracy. Zdjęcia są naturalne i oddają Was naprawdę. Lubię ludzi i podobno to widać. Widzą to Ci, którzy pozują do zdjęć i Ci, którzy zdjęcia oglądają.

Prywatnie jestem mężem i tatą trójki dzieci. Obserwując swoją rodzinę wiem, jak cennymi pamiątkami są zdjęcia i jak sami lubimy do nich wracać.